World Of Metin
Bun Venit Pe World Of Metin
Echipa Noastra Va Asteapta Printre Noi!
Hai Sa Ne Distram !
Fati Si Tu Un Cont Dureaza 1 Min!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

World Of Metin
Bun Venit Pe World Of Metin
Echipa Noastra Va Asteapta Printre Noi!
Hai Sa Ne Distram !
Fati Si Tu Un Cont Dureaza 1 Min!
World Of Metin
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:)

4 participanți

In jos

O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:) Empty O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:)

Mesaj Scris de Vizitato Vin Aug 27, 2010 3:47 pm

Deci va vreau parerea cum sa fie server de ex:pvm sau pvp toti spunetiva parerea;)Ce rate sa aiba sitot felu:)

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:) Empty Re: O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:)

Mesaj Scris de Killer;x[4fun] Vin Aug 27, 2010 5:39 pm

Ratele Toate:200%
Pvm!
Pe Ip!
Killer;x[4fun]
Killer;x[4fun]
Administrator
Administrator

Mesaje Mesaje : 52
Data de inscriere Data de inscriere : 24/08/2010
Localizare Localizare : Undeva In Romania
Varsta Varsta : 33
Reputatie Reputatie : 17

https://world-of-metin.1forum.biz

Sus In jos

O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:) Empty Re: O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:)

Mesaj Scris de Vizitato Vin Aug 27, 2010 6:02 pm

Mai vedem daca pe IP...Nu sunt sigur cal pot face IP dar o s aincerc..Smile

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:) Empty Re: O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:)

Mesaj Scris de Killer;x[4fun] Vin Aug 27, 2010 6:03 pm

hmm ok!
Killer;x[4fun]
Killer;x[4fun]
Administrator
Administrator

Mesaje Mesaje : 52
Data de inscriere Data de inscriere : 24/08/2010
Localizare Localizare : Undeva In Romania
Varsta Varsta : 33
Reputatie Reputatie : 17

https://world-of-metin.1forum.biz

Sus In jos

O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:) Empty Re: O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:)

Mesaj Scris de Vizitato Vin Aug 27, 2010 6:04 pm

la cine ai net ca poate ai ip rotabil

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:) Empty Re: O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:)

Mesaj Scris de Vizitato Vin Aug 27, 2010 6:35 pm

Eu cred asa:
Ratele: 600% toate
Sa fie pe Ip...pe hamachi e cam aiurea si cei mai multi playeri prefera serveru pe Ip :p (parerea mea tu faci cum vrei)
Fieraru sa reuseasca totu pana la +7 100% apoi sa se faca mai greu
De la 85 in V3 sa cada armele de 80+..... ex: lunara, mortala,santa,saw theeth knife, dastea asa...
si de la 92 propun sa pui sa cada armele legendare: arma de 2 maini neagra aia albastra aqua knife alea si ce mai e arcu ala de 99

Frate asta e parerea mea Tu faci cum vrei este serveru tau nu pot sa te oblig sa pui ce tiam zis eu.. aa si legendarele alea leam scris asa ca nu stiu cum se numesc Smile)))))


Respect 4All Respect 4All Respect 4All Respect pt toti Razz by seek me care va ureaza o zi buna:| Smile

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:) Empty Re: O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:)

Mesaj Scris de Vizitato Vin Aug 27, 2010 6:40 pm

Si in ultimul rand trebuie hostat sa fie non-stop

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:) Empty Re: O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:)

Mesaj Scris de Vizitato Vin Aug 27, 2010 9:16 pm

hostu mai vedem..Dar il pot tine mult on..

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:) Empty Re: O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:)

Mesaj Scris de Vizitato Sam Aug 28, 2010 3:55 am

ratele 300% si la fierar 50% cu iteme! sa fie pvm  pe ip 24/24 Very Happy,si sa fie 99% in romana...asa cel putin sigur o sa vina lume;) 

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:) Empty Re: O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:)

Mesaj Scris de Vizitato Sam Aug 28, 2010 4:58 am

ProK1ll3R a scris:Deci va vreau parerea cum sa fie server de ex:pvm sau pvp toti spunetiva parerea;)Ce rate sa aiba sitot felu:)



dak pot sa te ajut cu ceva sa imi zici...cumparam un host ceva te ajut cu orice frate

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:) Empty Re: O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:)

Mesaj Scris de Vizitato Sam Aug 28, 2010 5:06 am

Deci rate asa : Exp : 400% - 500% doar la eventuri 1000%Very Happy
Yang si Drop 1000% mereu
Fierarul : 100% pana la +7 si dupa tot mai greu:D


Bafta

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:) Empty Re: O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:)

Mesaj Scris de Vizitato Sam Aug 28, 2010 5:09 am

io zic sa fie ratele EXP: 300%

DROP: 50% ca dak nu cad multe si se face LAG

Gold: 500% acuma depinde cat de scumpe or sa fie Itemele


Fierar:80-90% cu Iteme

asa o sa tina mult un svr PVM cu fierar 100% toti au iteme tari..................cu rate 1000% in 2 zile is 99 si nu mai are rost sa joc.....Deci asta e parerea mea nu trebuie neaparat sa fie luata in considerare

Oricum Succes cu svr O sa il joc oricum ar fi

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:) Empty Re: O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:)

Mesaj Scris de Vizitato Sam Aug 28, 2010 3:33 pm

zic ca sa fie pvp si sa fie npc de skilluri... sati dea bani ... dar PVP ca toti vrem asaceva:)

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:) Empty Re: O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:)

Mesaj Scris de Vizitato Sam Aug 28, 2010 4:03 pm

NiGhTmArE;x a scris:zic ca sa fie pvp si sa fie npc de skilluri... sati dea bani ... dar PVP ca toti vrem asaceva:)
pvp e naspa Neutral ...adica toti au ce vor si gm trebe sa se chinuie sa dea la toti iteme, ca nu pot sa se faca npc-uri chiar pt tot...si mai vine unu cu cate un nume deala XxXAnDR3iXxXdEsT3PtU la care pana i scri numele te iau pastele...trebuie luate in calcul toate dezavantajele...pvm ar fi cel mai bine...si nu cu rate exagerate...sa nu faci lvl 99 in cateva ore,iar gm-i sa fie seriosi...sa nu ajute pe absolut nimeni nici pe iubita,nici pe prietenuso etc...daca  va fi un astfel de server am putea cere si donatii  de la playeri iar la schimbi sa se dea iteme...sau alte deastea:).ce rost are un sv pvp?te tot lupti cu playeri si te injuri ca te omoara...forumul este foarte bine facut pt inceput Wink ...sa speram ca si sv-ul va fi la fel..

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:) Empty Re: O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:)

Mesaj Scris de Vizitato Sam Aug 28, 2010 4:23 pm

un modle de svr ca sa fie populat este asa:
rate 500 all
fierar 60% fara itm
bonusuri 25%
lvl mai quest sa lea dea lvl 31
ca un ffel de metin2 ogx se stie e cel mai populat

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:) Empty Re: O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:)

Mesaj Scris de Vizitato Sam Aug 28, 2010 4:58 pm

mai bine lvl 1 din start si sa ti se dea iteme pt caracterul tau..

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:) Empty Re: O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:)

Mesaj Scris de Vizitato Sam Aug 28, 2010 5:41 pm

Din cauza Ip-ului meu nu pot face srv pe IP deic il fac pe hamachi;)

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:) Empty Re: O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:)

Mesaj Scris de Vizitato Sam Aug 28, 2010 7:04 pm

pai sa se facca o regula .. in fine hai pvm rata exp 400 yang 500 obiecte 300

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:) Empty Re: O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:)

Mesaj Scris de Vizitato Sam Aug 28, 2010 7:49 pm

pvm bonusuri 25-40%
ratele 300% all
fierar 100% pana la +7 far a iteme de la +8 pana la +9 60-75%
si de la 80-85 in v3 si v4 sa cada legendare scuturi de 81 etc...si king sa primeasca cel mai bun dupa fiecare regat
a si inca ceva sa fie un npc de skill P
pt ca la cei mai multi playeri nu le convina sa le ia atata timp sa faka skill P
si nici mie numi place....
in fine e metinu tau face ce vrei cu el

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:) Empty Re: O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:)

Mesaj Scris de leustake Sam Aug 28, 2010 9:32 pm

asteptam jocul

leustake
Administrator
Administrator

Mesaje Mesaje : 6
Data de inscriere Data de inscriere : 28/08/2010
Reputatie Reputatie : 0

Sus In jos

O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:) Empty Re: O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:)

Mesaj Scris de seekme Lun Aug 30, 2010 4:15 am

Eu cred asa:
Ratele: 600% toate
Sa fie pe Ip...pe hamachi e cam aiurea si cei mai multi playeri prefera serveru pe Ip :p (parerea mea tu faci cum vrei)
Fieraru sa reuseasca totu pana la +7 100% apoi sa se faca mai greu
De la 85 in V3 sa cada armele de 80+..... ex: lunara, mortala,santa,saw theeth knife, dastea asa...
si
de la 92 propun sa pui sa cada armele legendare: arma de 2 maini neagra
aia albastra aqua knife alea si ce mai e arcu ala de 99

Frate
asta e parerea mea Tu faci cum vrei este serveru tau nu pot sa te
oblig sa pui ce tiam zis eu.. aa si legendarele alea leam scris asa ca
nu stiu cum se numesc Smile)))))

seekme
Member
Member

Mesaje Mesaje : 3
Data de inscriere Data de inscriere : 30/08/2010
Localizare Localizare : pe forum
Varsta Varsta : 29
Reputatie Reputatie : -1

Sus In jos

O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:) Empty Re: O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:)

Mesaj Scris de Cosmy Lun Aug 30, 2010 4:41 pm

care vrea ajutor la svr sa imi ceara mie sunt expert
Cosmy
Cosmy
Member
Member

Mesaje Mesaje : 18
Data de inscriere Data de inscriere : 29/08/2010
Localizare Localizare : RdV
Varsta Varsta : 28
Reputatie Reputatie : 0

http://www.distroid-mt2.tk/

Sus In jos

O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:) Empty Re: O sa incep sa creez serverul de metin in zilele astea..UItativa o clipa aici:)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum